Warsztaty „Profilaktyka w psim sporcie”

Warsztaty „Profilaktyka w psim sporcie”, podczas których słuchacze uczestniczą w wykładach na temat żywienia psów, urazów w sporcie oraz ich profilaktyki, mają także okazję zapoznania się z podstawami masażu oraz treningiem wzmacniającym przydatnymi podczas pracy sportowej

IMG_2878

Warsztaty skierowane są do właścicieli psów użytkowanych sportowo oraz osób chcących pogłębić wiedzę i umiejętności z zakresu masażu, ćwiczeń wzmacniających oraz profilaktyki kynologicznej.

IMG_2826

Sporty z udziałem psów jak agility, frisbee, obedience, czy sporty obronne jak mondioring czy IPO narażają psy na szereg kontuzji. Psy podczas treningu sportowego poruszają się szybko, zwinnie i intensywnie, poprzez częste zrywy, zwroty, skręty, wysokie podskoki, narażone są również na częste upadki i pracę na zazwyczaj nierównej powierzchni gdzie nie trudno o kontuzje.

IMG_2801 IMG_2921

 

 

 

 

 

 

 

Podczas warsztatów właściciele poznają m.in. techniki diagnostyki chorób układu ruchu, zasady prawidłowego żywienia oraz metody ćwiczeń rozgrzewających i uspokajających zarówno przed jak i po treningu. Poruszane będą tematy suplementacji oraz ogólnej profilaktyki przeciwurazowej.

Program:

Podstawy żywienia psów sportowych
Choroby i wady wrodzone u psów
Najczęstsze urazy u psów sportowych i ich profilaktyka
Jak prawidłowo rozgrzać psa przed treningiem?
Formy treningów i ćwiczeń wzmacniających
oraz
Jak prawidłowo zakończyć trening?
Podstawy masażu psów
Streching.